Hakkımızda

RADYO ÜNİVERSİTE FM 100.9
 
“Radyo Balcalı” ismiyle 2009 yılında yayın hayatına başlayan Çukurova Üniversitesi Radyosu, 2013 yılından itibaren yayınlarına Adana’da 100.9 Mhz FM bandında  “Radyo Üniversite” ismi altında üniversitemizin İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü yönetiminde devam etmektedir. 
 
Günün 24 saati yayın yapan Radyo Üniversite, özellikle Çukurova Bölgesinin lider kamu kuruluşları arasında yer alan üniversitemizin stratejik hedefleri ve çalışma alanları doğrultusunda, spordan kültür sanata, sağlıktan eğitime kadar birçok alanda programlar hazırlamaktadır. 
 
Radyomuzda programları ağırlıklı olarak öğretim elemanları gözetiminde öğrenciler gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda, konusunda uzman öğretim üyelerimizin çeşitli alanlarda program yapmalarına da olanak sağlanmaktadır. 
 

 

Radyo Üniversite aynı zamanda İletişim Fakültesi öğrencilerinin bir uygulama alanıdır. Bu nedenle, fakültemiz bünyesinde verilen radyo yayıncılığı ve radyo uygulamaları gibi dersleri alan öğrenciler Radyo  Üniversite’de programlar yaparak uygulama şansı elde etmektedirler.